Shaolin Kung Fu nedir?

shaolin

 

Shaolin Kung Fu, tüm Çin savaş sanatlarının ve 1500'yıl den fazla yaşındaki tüm dünyada en iyi tanınan ve hayran.Shaolin Rahipleri tarafından kendilerini yaşamın tüm kademelerinde güçlü kılabilmesi adına geliştirdikleri insanoğlunun içinde var olan gücün dışa yansımasıdır. shaolin kung fu 'deki Budist Shaolintapınağındageliştirilmiş.AyrıcaShaolinsavaşsanatlarıolarak bilinenünlüsavaşsanatlarındanbiridir。少林功夫“ en channe hei” demektir,yani chan wu he yi,meditasyonu pratik ediyor,yani“ Zensavaşsanatları”vardır. Shaolin Kung-Fu, İçerik olarak uzun zaman, uzun yol, güç, merhamet, silah, maharet, sevgi, erdem gibi derin anlamlar ifade eden bir dövüş sanatıdır

Shaolin Manastırı’ndaki keşişlerin uyguladıkları Kung-Fu sanatı dillere destan olmuş tüm dünyada hatrı sayılır bir saygınlık kazanmıştır.

Rahiplerin eğitim teknikleri denge, güç, dayanıklılık ve kendini savunma etrafında çeşitleniyor. Ve bu eğitimler Çin'in yıllarca gizli kalmış Shaolin Tapınağı'nda gerçekleştiriliyor.

Çin Shaolin kung fu son zamanlarda çok popülerlik elde eden savaş sanatların en büyük formlarından biridir.Bu hareketler hızlı, hızlı ve güçlü.Bu savaş sanatı enerji, hızlı ve güçlü talep ediyor.İşler için.Birincisi, Çin tarihinde büyük efendiler üretiyor ve aynı zamanda genç çocuklar ve yetişkinler içinde ruhsal büyüme arttırıyor.Aslında, şaolin savaş sanatları kültürel gelenekleri üzerinde eğitim ve öğrencilerin "Çin yolu" hakkında bilgilerini derinleştirmesine yardım eder.

Usta Rahipler tarafından verilen eğitimler sadece bedensel olarak değil zihinsel olarak da çok zorlu. Ama bu beceriler geliştikçe bedenin sınırları neredeyse yok oluyor.

Shaolin Rahipleri öyle acılara dayanıyorlar ki inanması oldukça güç. Bunun da tek açıklaması beden ve zihin birleştiği için acıları duymamaları veya dayanma gücünü kontrol atında tutmalarından kaynaklanıyor.